Logo tasarım mı yaptıracaksınız?

0 Comments

online logo tasarım

Logo nedir? Lügat valörı olarak nesep kontralığı dilimizde amblem olan, bir fiilin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, valörını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak fiilletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı fiili sembolize edebileceği kadar, markanın kendi valörı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı sineerik ve anlamlara mevla mümkün.

Sorusu sorulduğunda sözcük valörının dışında, birokkalı logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı meydana getirecek olan erkek veya kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı nispeten önemlidir. Vesair taraftan logo tasar çizim çkızılışmasını meydana getirecek erkek veya kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çkızılışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, fiilletmenizin ve bundan sonraki çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çkızılışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değfiiltirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka sinein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş vadiı ile faaliyette mevcut şirketler sinein henüz çok yeğleme edilebilir. Uslu bir sektörde çalışma gösteren fiilletmelerin alelumum logoları sektörü simgeleme fiyat. Fakat ansızın bir tomar sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda tayin etmek imkansızdır.

Logo ne fiile yarar?
İşletmeler sinein logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dönem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile omuz omuza gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Esbak halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan bayağı marka olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple fiilletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza ciddi adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasar çizim” çkızılışması ile kafalayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) anlatım fiyat. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir görünüşte tanılamanmasını sağlayan fiilaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, hafif anlaşılır, yolırlanması hafif, olanaklı evetğunca azca sayıda renkten oluşvarlıkıdır. Her çeşit baskı ve bölge tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok kocaman ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket ya da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa neden vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya kocaman ziyan verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin derunğine orantılı olmalıdır. Hatta kurumun kendisini nasıl tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin canipısilsile ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dönem üstelik dürüstılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün ya da şirket sinein logo tasarlanacağı dönem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dönem simgenin taşıyacağı valör bakımında bu selen çok önemlidir.

online logo tasarım

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir