Ümit Kalko

0 Comments

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Erkli Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Teşkilat meydanında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde marka bünyeu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli terbiye kolünde ev olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En makro ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası hareketli çallıkışmalar yürüten KALKO, biröte futbol, basket bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde bucak aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cenahı rabıta Türkiye’nin en makro özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda bucak almaktadır.

KALKO, terbiye meydanında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı biröte dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında terbiye meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl biröte öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir